„Co zabrać ze sobą na spływ kajakowy?” – to jedno z najpopularniejszych pytań, z którym spotykamy się na codzień. Poniżej przedstawiamy listę rzeczy niezbędnych, a także nieco mniej potrzebnych:

1. Dobry humor i dobre towarzystwo! – na początek z przymrużeniem oka, ale prawda jest taka, że to przede wszystkim od Was zależy, czy będziecie się dobrze bawić i miło spędzicie czas w kajaku. My obiecujemy dać z siebie wszystko 

2. Obuwie, w którym będziecie mogli wejść do wody. Nie zawsze jest taka konieczność, ale gdy już zaistnieje to najlepsze są buty neoprenowe, trampki lub sandały. Wszystko po to, aby nie uszkodzić stopy wsiadając i wysiadając z kajaka, a także przenosząc go, gdy jest taka potrzeba. Klapki czy japonki zdecydowanie odradzamy – z wieloletniej obserwacji wiemy, że najczęściej bardzo szybko tracą one kontakt z Waszymi stopami i potrafią odpłynąć, przez co zostajecie na boso.

3. Ubiór adekwatny do pogody:

Ciepło – strój kąpielowy, spodenki, koszulka, czapka z daszkiem lub kapelusz, okulary przeciwsłoneczne.

Zimno – getry, spodnie polarowe, bluza (najlepiej z materiałów szybkoschnących, zdecydowanie nie polecamy jeansów), kurtka przeciwdeszczowa w razie opadów.

4. Woda do picia oraz suchy prowiant. Pragnienie będzie doskwierać szczególnie w upalne dni. Trochę energii z przekąsek poprawi samopoczucie w każdej sytuacji.

5. Ubrania na przebranie po spływie. W przypadku organizowanych przez nas imprez najczęściej towarzyszy im nasz bus, w którym proponujemy zdeponować na czas spływu wszelkie rzeczy, których nie chcecie wozić w kajaku, a chcielibyście mieć na zakończeniu m.in.: ubrania na przebranie po spływie, kluczyki od samochodu, telefony, dokumenty itd.

6. Jeżeli chcecie transportować drogie Wam rzeczy ze sobą, polecamy zaopatrzyć się w opakowania wodoszczelne tj. wodoodporne etui na telefon, worki kajakowe lub beczki. Worek lub beczkę możecie też wypożyczyć u nas przed spływem.

7. Kremy z filtrem UV oraz środki na komary i kleszcze.

8. Nie jest to rzecz niezbędna, ale osobom niewprawionym rękawiczki (np. rowerowe) mogą pomóc w ochronie dłoni.

9. Worki foliowe na śmieci – śmieci zabieramy ze sobą bądź pozostawiamy w miejscach do tego wyznaczonych.